Ja o mnie

Podróżuję i piszę chyba od zawsze. Razem albo osobno. Z podróży powstawały pliki tekstowe, niezapisywane do końca dzienniki, listy, artykuły czy książki.

Życie przywiało mnie kilka lat temu do czeskiej Pragi, która stała się dla mnie drugim domem i aktualnym punktem odniesienia. Studiowałam dziennikarstwo, medioznawstwo i czeską filologię. Lubię nowości, lubię się sprawdzać, nie daję rady się nudzić, więc przez ostatnie 10 lat pracowałam w tylu miejscach, że profesjonaliści od CV pewnie złapali by się za głowę. Obecnie skupiam się na kilku dziedzinach i szukam nowych wyzwań.

Świetna praca w korporacji, dużo kasy, ale żadne spełnienie. Szalone imprezowe życie, ale brak prawdziwych międzyludzkich relacji. Uwięziona w jednym miejscu i nigdy nie widziała kawałka świata. Jednego dnia zdecydowałam – sprzedam wszystko i wyruszę w nieznane.

Nie, to nie był mój przypadek. 

Raczej coś nieco nudniejszego czyli proces.  Dorastanie w drodze. Zmiany perspektyw. Ustalanie priorytetów, udana zabawa w minimalizm.  Proces, który jest ciągle w ruchu.

Na pierwszą prawdziwą wyprawę wyruszyłam w wieku 2 lat. Moi rodzice żeglowali po byłej Jugosławii. Oczywiście nic z tego wyjazdu nie pamiętam – każde „wspomnienie” jest tak naprawdę dobrze przyswojoną historią, którą słyszałam w czasie oglądania starych slajdów.

Ale ciągle świetnie pamiętam jeden specjalny dzień. Miałam wtedy może z 11 lat. Poszłam do ogrodu, gdzie siedziała moja mama i zapytała – mamo, czy mogę jechać z Martyną do Bielska? (pochodzę z Cieszyna, a Bielsko-Biała leży mniej więcej 26 km od mojego rodzinnego miasta). Ona powiedziała „tak”.

Najpewniej to właśnie była moja pierwsza prawdziwa podróż.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

pisze Katarzyna Byrtek

%d blogerów lubi to: