Teatr w kuchni? Pewnie, że tak! Zapraszamy do nas

Stół kuchenny jest za mały, żeby pomieścić 12 osób. Trzeba przynieść ten z pokoju Żanet. Przesunąć kanapę (zakryć nieoczekiwanego grzyba w rogu, ups ups ups). Wpuścić sprzęt, zaaranżować backstage. Ding dong. Przychodzą pierwsi goście.

Przyjeżdża szef teatru z Czeskich Budziejowic, trzy przyjaciółki, jakoś w naszym wieku, nieco skrępowana para i pisząca scenariusze dziewczyna, która nie tylko okazuje się być Polką, ale żoną znajomego. Praga jest mała, Czechy są małe.

Wygląda na normalne wieczorne posiedzenie z przyjaciółmi. Z tą różnicą, że większości gości nie widziałam nigdy na oczy, podobnie jak organizatorów. „Home visit Europe” czy „Europa w waszym domu” to projekt, o którym dowiedziałam się od Terezy, pracującej w moim ulubionym praskim teatrze Divadlo Archa.

  • Robimy nowy projekt. Chcesz przedstawienie u was w kuchni? Szukamy mieszkań, gdzie można zrealizować ten projekt!

  • Pytasz? Pewnie, że tak. Zapraszamy na Dalimilovą.

Na stole mapa Europy, mazaki, przedstawiamy się i między sobą podajemy czarną skrzynkę, z której po naciśnięciu drukują się kolejne pytania i zadania. Czy to dokumentalne przedstawienie teatralne czy może gra towarzyska? O tym dyskutowaliśmy po zakończeniu przy kanapkach i winie, które zostało.

Intymny, bo dla małej ilości ludzi, projekt teatralny, który można włożyć do walizki i objechać z nim świat (niedługo odbywa się w Abu Dhabi, Miami czy w Moskwie), stworzył zespół Rimini Protokol z Niemiec. Odwiedzili też Polskę.

Tak było u nas:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s