Czarująca frustrująca pow pow powtarzalność

Każda z pór roku, niemal każdy z miesięcy ma jakąś dynamikę. Bawi mnie to wyuczone przecież przez lata życie w cyklu, sezonowość, miesięczność, powtarzalność.

Przedwiośnie zawsze należy do zbierania inspiracji. Zawsze przychodzi kilka tygodni, kiedy gotowa jestem na zmianę, na wyzwanie, na nowe, ale nie mam w sobie najpierw mocnych pomysłów, oryginalnych postanowień oraz mocnej decyzyjności. Żyję w dysonansie – między tym, że chciałabym już startować i tym, że nie jestem pewna, w którym kierunku. Momentami mnie to frustruje, niemal cały czas irytuje, ale uczę się pokory. I zbieram inspirację.

Niedługo potem budzę się z motylami w brzuchu, a głowa jest jedną wielką burzową chmurą myśli. Zaczyna się wiosenne podróżowanie, niedospane noce, nowe pomysły, trasy na lato. Brak stałego adresu zamieszania, autobusy, kanapy, autostopy, strefa komfortu maksymalnie skurczona. Wybijam się na orbitę.

Na ziemi ląduję późną jesienią. Jak kot zawsze w końcu wracam do Pragi. Stęskniona miasta, znajomych, zakochana w moim miniaturowym pokoju z widokiem na rzeźbę Žižki. Zaczynam nowy kurs języka, uczę się nowego tańca czy szaleję na punkcie roweru. Znajduję nową pasjoobsesję. Cieszę się stałym planem dnia, sauną, barami, w których znam każdy kąt, przynależeniem.

Potem powoli, po cichu niezauważalnie osiadam. Zamykam się w swojej comfort zone, czytam, imprezuję, obijam się ciągle o te same miejsca. Zapętlam się tak, że dochodzę do momentu, kiedy mi to ciąży, sama się sobą nudzę, przewidywalnością, stabilnością. Zaczynam wiercić się na miejscu. Irytuję, się frustruję, że znowu zamknęłam koło, zapętliłam się

Zupełnie przypadkiem jest wtedy przedwiośnie. Zbieram inspirację, zbieram się, zbieram.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s