Boczne wejście. Przedwyjazd do Azerbejdżanu.

Jak cały internet, facebook może być świetnym narzędziem, jeśli wiemy jak go używać. Dla mnie spełnia głównie praktyczne funkcje – rady, kontakty i informacje od ludzi, plus wydarzenia. Trochę jak to, co powtarzała moja mama lata przed powstaniem efbiczka (tak mówią na fejsa Czesi):

Wszyscy ludzie wszystko wiedzą

Więc potrzebowałam kiedyś kuchenki elektrycznej. Wrzuciłam zapytanie i po chwili okazało się, że pomoże znajoma, z którą nie miałam kontaktu jakieś 5 lat i chyba nawet nie mam jej numeru telefonu. Podobne sytuacje miałam milion razy.

Za mniej więcej dwa miesiące jadę do Azerbejdżanu. Póki mam czas postanowiłam załatwić z wyprzedzeniem wizę. Zarówno na stronie ambasady w Polsce, jak i w Czechach widnieje informacja, że wizę można załatwiać za pośrednictwem biura podróży rekomendowanego przez Azerbejdżan. Wszystko fajnie, ale zwykle to kosztuje sporo więcej niż sama wiza, bo biura chcą zarobić i wiedzą, że mogą, bo inaczej załatwić wizy się nie da.

Wolałam jednak zaczerpnąć języka i wrzuciłam posta na FB z pytaniem czy ktoś był już w Azerbejdżanie. Odezwało się kilka osób, w tym mieszkająca w Pradze Iza. Okazało się, że załatwiała wizę bezpośrednio w ambasadzie, bez pośrednika, za 35 euro, a nie ponad dwa razy więcej. Yeah! Warto więc czasem próbować

I jeszcze jedna przyjemna strona całej sytuacji (oprócz zaoszczędzenia 170pln) Ambasada Azerbejdżanu znajduje się w pięknej praskiej dzielnicy Bubeneč/Dejvice. Cześć willowa to głównie ulice z rzędami ambasad. Słońce, rower, zieleń, spokojne ulice, ogarnianie. Yeah po raz drugi.

Oczywiście okazało się, że coś muszę wydrukować, przesłać, dozałatwiać, ale po dwóch godzinach krążenia za sprawunkami (kocham to słowo, yeah po raz trzeci), wszystko doniosłam.

Teraz tylko odebrać paszport z wizą. Boom!

20160211_101417 (1)20160211_101406 (1)

Reklamy

2 myśli w temacie “Boczne wejście. Przedwyjazd do Azerbejdżanu.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s