Projekt 365x czyli trening wrażliwości

Przez rok postowałam zdjęcia na ścianie na FB, na zakończenie i podsumowanie sposotowałam je na prawdziwej ścianie – w legendarnym tunelu łączącym dwie praskie dzielnicę – Žižkov i Karlín. 

Jeśli chcesz używać języka obcego, powinieneś uczyć się przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli chcesz być wysportowany, musisz ćwiczyć, nie raz w miesiącu, ale o wiele częściej. Musisz trenować, być cierpliwym, ponosić porażki. Jeśli chcesz być pisarzem, musisz siadać i pisać nawet bez inspiracji, biczować się, być cierpliwym, być wymagającym, bać się pustej strony w edytorze tekstu.

Te same zasady dotyczą wrażliwości. Musisz patrzeć i widzieć więcej, musisz być bliżej, musisz robić więcej zdjęć, robić złe zdjęcia i trochę lepsze, musisz pamiętać o tym, że masz przy sobie aparat.

Większość zdjęć robię w czasie podróży. Wtedy mam przestrzeń i czas, żeby naprawdę się skoncentrować. Tylko czasem zatrzymuję się w czasie „normalnego dnia” na ulicy, żeby przyjrzeć się czemuś śmiesznemu, olśniewającemu, wartemu zatrzymania.

Chciałam jednak mieć więcej tego rodzaju wrażliwości. Częściej. Chcę być wytrenowana do zobaczenia „tego interesującego”. Dlatego na początku 2014 r. postanowiłam, że będę robiła przynajmniej jedno zdjęcie dziennie przez cały rok. 365 zdjęć. 365 chwil. Niektóre fotografie będą świetne, inne złe, albo przeciętne, nudne, ale ważne dla mnie. Bałam się czy dam radę, ale udało się!

Kiedy będę przeglądać swoje zdjęcie za 30 lat nie chcę zobaczyć tylko podróży. Chcę widzieć, co było ważne dla mnie, dla mojego życia, moich przyjaciół, moje miejsca, mój zwykły dzień. Przypomnieć sobie moment.

Wynik projektu zobaczyć można na blogu AndWhereAreYouFrom.

A tutaj tunel:

Reklamy

2 myśli w temacie “Projekt 365x czyli trening wrażliwości”

  1. Myślę, że gdyby nie ta twoja wrażliwość to ten tekst nie byłby aż tak dobry żeby zachęcić mnie do przeczytania go do końca, ale właśnie dzięki tej wrażliwości to zrobiłam. A poza tym to naprawdę fajny pomysł z tymi zdjęciami 🙂 pozdrawiam ciepło 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s