Na jakiś czas. Pierwsza notka norweska

Mała farma na uboczu norweskiej wioski. Obowiązkowo fiord. Jest też największy lodowiec w kontynentalnej Europie, który zaczyna się na końcu naszej doliny. Wyprowadziłam się z Pragi – ponad milionowej stolicy w centrum Europy Środkowej.

Wyprowadziłam się przynajmniej na jakiś czas. To dla mnie duża zmiana. Jestem przyzwyczajona do nowych łóżek, podróży i różnych adresów zamieszkania. Nie tylko nowe miejsce, nowi ludzi, nowa praca, ale zupełnie nowy tryb życia – wiejski. Do najbliższego sklepu mam 8 km czyli jakieś 25 min na rowerze. Z farmy mogę iść tylko w lewo lub w prawo, nie ma innej opcji. Autobus odjeżdża 3 razy dziennie z przystanku, do którego muszę iść 4 km. Najbliższe miasto (3 tys mieszkańców plus 2 tys. studentów) jest ponad 30 km stąd. W zasadzie nikogo tu nie znam.

Uwielbiam zmiany, nie mogłabym bez nich żyć. Kocham wyzwania – nawet jeśli to wyzwania tylko na mnie, nic ekstremalnego. Będę żyła innym tempem, będę się uczyła jak najwięcej się da, będę miała czas na życie wewnętrzne i pomysły, które chodzą za mną od miesięcy, ale w Pradze jest zawsze coś pilniejszego do załatwienia. Będe miała czas na małe radości, jazdę na rowerze i patrzenie na góry, kontrola nieba, tęsknotę za przyjaciółmi, myślenie, bycie samą i bycie samotną.

Przez ostatni rok tyle się wydarzyło. Te wszystkie wyjazdy lub turystyczne pisanie (Wyspy Owcze, ponad tydzień w Amsterdamie, Portugalia, Gruzja, Włochy, Londyn…), nowe książki, nowy projekt teatralny, gotowanie polskiego jedzenia, hiszpański, trening taneczne, ponad etat w opcji freelancerki, przepita zima, nowe męskie fascynacje… Zbierałam to wszystko, teraz czas na procesowanie.

Mam wrażenie, że bardzo się zmienilam przez ostatnie półtora roku.

Dokładnie wiem, kim będę we wrześniu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s